Nejnovější recenze ze sekce Digitální kamery

Sony FDR-AX100

Sony FDR-AX100

Ověřený zákazník Ověřený zákazník

Přidáno: 22. prosince 2017

• Jednoúčelové mohutné zařízení do 21 století nepatří!!!!
  • Nenatáčí v 50fps, ale má jen poloviční snímkování!!!
  • Made in China mluví sama za sebe!!!
  • Foťák za 20K má kvalitnější a věrnější podání!!!
  • Zastaralý produkt z roku 2014 - morální zastaralost!
  • Strašné velká a těžká kamera, která neodpovídá svým kvalitativním možnostem
  • Ručně musíte oddělit krytku objektivu, která se lehce ztratí
  • Po koupi kamera ztratí 70% ceny a je více méně neprodejná, protože kdejaký lepší mobil natáčí srovnatelné video
  • Kanery Handycam z roku 2010 měly lepší kresbu obrazu (Made in Japan)
  • 4K video zabírá šíleně moc místa a špatně se stříhá
  • Kamera by měla stát okolo 13000,- Kč, což je adekvátní cena.
  • Menu je z kamer, které je měli už v roce 2011 a je značně zastaralé. Chybí mnoho funkcí.
  • Firma přestává uvedený produkt vyvíjet, protože kamery ve spotřebním segmentu jsou mrtvé. IPhone X už natáčí lepší video 4K v 60fps, což uvedená kamera neumí a to je výsměch!!!

Kamera není poloprofesionální, ale spotřebitelská a amatérská. Kameru vlastním a nemůžu se jí zbavit, protože nikdo ji nechce! Dokonce i samotný obchod kde jsem ji zakoupil, tak prodává bazarové výrobky, ale nemá o kameru žádný zájem. Kontaktoval jsem i zastavárny, ale kamery jsou mrtvé zboží čili neprodejné!!! V inzerátu jsem inzeroval za 40% ceny z kupní ceny (27000,- z NDR) a nikdo se neozval. Kameru si nakonec ponechám jako raritu a historickou památku.

Přidáno: 20. prosince 2017

Zakoupeno v K24.cz

Funguje výborně a za dobrou cenu

Sony FDR-AX700

Sony FDR-AX700

Přidáno: 17. prosince 2017

• Cena jde pořád vzhůru

Ověřený zákazník Eldum.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. prosince 2017

Zakoupeno v Eldum.cz

• za cenu parádní obraz a stabilizace
  • 50 snímků za vteřinu
  • malý poměr ceny ku kvalitě videa
  • lze nabíjet z powerbanky a dalších zdrojů DC 5 v
  • obraz plný detailů
  • výborný zoom
  • špatně natáčí za zhoršených světelných podmínek

S touto kamerou jsem velice spokojen. Cena 4590,- Kč je absolutně nízká, když vezmu jaká je kvalita videa a zoom. Na základě takovéto nízké ceny kamera špatně natáčí za zhoršených světelných podmínek, což není pro běžného uživatele problém. S kamerou jsem velice spokojen.

Sony HDR-CX625

Sony HDR-CX625

Přidáno: 13. prosince 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• vestavěný USB kabel se mi nelíbí

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. listopadu 2017

Zakoupeno v CZC.cz

Produkt splnil mé požadavky i očekávání.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 28. listopadu 2017

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Světelnost

Ověřený zákazník Sony Center Ověřený zákazník

Přidáno: 17. listopadu 2017

(naposledy upraveno 17. listopadu 2017)

Zakoupeno v Sony Center

• fakt dobrá stabilizace obrazu při chůzi
  • noční vidění
  • poměrně lehká
  • spolehlivá automatika
  • překvapivě dobré vyvážení bílé pod různými druhy světel
  • fakt dobrá výdrž baterie-přes hodinu určitě
  • obraz je fakt parádní-možnost shlédnout videa na YT
  • Tlačítko pro vypínání kamery je pod LCD a nemá absolutní prioritu. Takže po vypnutí kamery tímto tlačítkem a zavřením LCD a následném otevření LCD se znovu kamera zapne, i když je to nežádoucí v dané chvíli. Zbytečně se vybíjí baterie a opotřebovává mechanismus odkrývání objektivu
  • slabý mikrofon. V místnosti 5x4m je běžný hovor slyšet dost slabo, když se snímá třeba ze vzdálenosti 3m-4m. Zvuk není zkreslený(hlasy jsou poměrně věrné), ale takto slabý mikrofon jsem u starších kamer(10let a 20let) neměl. Je to dáno zřejmě polohou mikrofonů, které "poslouchají" pána Boha - jsou směřovány nahoru. Dopředu je sice taky mřížka, ale má asi 1mm na výšku. Bohužel, takové řešení je u většiny kamer v této cenové skupině
  • menu není rotující dokola. Musí se zpátky. Menu je ovšem rozděleno do několik podkategorií a ty jsou zobrazeny na 1stránce, takže lze překliknout na první položku podkategorie a jsem rychle na začátku. Je to ale trochu nezvyk, oproti starší kameře co mám. Není to tedy vyloženě zápor
  • 4K je jen 25p - ale to je u všech kamer všech značek, které mají 4K a jsou to konzumní kamery. Obraz při trochu rychlejším pohybu je totiž takový mikrotrhaný. U 50p toto není. Točit tedy na 4K pohyblivé scény je dost degradační pro obraz, byť má více detailů a je větší. Kdo chce točit 50p, tak jedině FullHD(XAVC). 4K je tak vhodné spíše pro statické scény.

Přes všechny nevýhody, které jsem zmínil, je ten obraz fakt pěkný. Kamera se obecně příjemně ovládá. Díky vynikající stabilizaci obrazu lze natáčet hodně pěkné záběry jinými technikami natáčení(jiným způsobem držení kamery- třeba ji mít u pasu a točit zespodu a jít s ní kolem objektu. Nebo obecně točit nějakou osobu tak, že se snímá v půlkruhu(nebo i kruhu) před ní(kolem ní). Vypadá to pak, jako kdyby byla kamera na nějakém ramenu. Ten obraz se skoro vůbec při obcházení objektu netřepe, takže to vypadá lépe, než když se snímá jen z jednoho úhlu.
O nevýhodách jsem věděl dopředu, neboť jsem si o ní zjistil na síti hodně info od recenzentů. Přesto jsem do ní šel a nelituju.
Na velké obrazovce jsem obraz neshlížel. Jen na 20palc.monitoru.

Anonym Anonym

Přidáno: 13. listopadu 2017

• Vynikající a ne příliš drahá kamera
  • Drahé doplňky, např: Baterie

Možnost plně ručního nastavení, nemá 4K rozlišení, jak se mylně občas uvádí ale to není myslím na závadu, je dostatečně veliká i do "kovářské" dlaně, na nabíjení lze použít i nabíječ z Cahon HV 20, 30 a 40 (kamera na minidv pásky). Chyba je že podrobný návod na použití se musí stáhnout z internetu a to se mi nějak nepovedlo... Má vynikající optiku.

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 15. října 2017

• Obraz
  • Zvuk
  • Ovládání

Vynikajicí videokamera. Píšu zde ale hlavně proto , že nakouknu do recenzí a titulek hlásí 77% pro . Podívám se co píší recenzenti a zjistím že zde psal jen jeden recenzent (ověřený) který hodnotil videokameru známkou 100% . Velmi by mě zajímalo s čeho Heureka vypočítává ten průměr 77%. Mou matematikou 100% + žádné další hodnocení = 100% . Nyní jsem já napsal tohle jako neověřený recenzent a dal opět 100%. Jsem opravdu zvědavý co tenhle portál zase vypočte.Nejsem génius ale počítám že 100%+100%=200% děleno dvěmi recenzemi = 100%. Tak a jsem zvědav .

Panasonic HC-X1

Panasonic HC-X1

Přidáno: 1. října 2017

Zakoupeno v K24.cz

• perfektní obraz ve všech režimech
  • žádná

Panasonic HC-VXF990

Panasonic HC-VXF990

Přidáno: 30. září 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

Kamera je OK, ale postrádám k ní podrobnější manuál, zejména k manuálnímu ostření. Kvůli tomuto manuálnímu ostření jsem si kameru kupovala, a to není takové, jak jsem si to představovala.
Buď dělám někde chybu já nebo je problém v kameře.

Ověřený zákazník Elektro Kamik Ověřený zákazník

Přidáno: 26. září 2017

Zakoupeno v Elektro Kamik

• Kamera nepatří k nejlevnějším ovšem poskytuje hodně nadstandardních funkci - plně manuální nastavení, hodně programovatelných tlačítek - 6, velký prstenec na objektivu - nastavitelný (citlivost, směr, pro zoom anebo ostření)
  • Je to kamera pro tvůrčí video amatéry se kterou si užijete hodně netradiční tvůrčí zábavy.
  • Kvalita záznamu mne také v celku pozitivně překvapila.

Přidáno: 20. září 2017

Zakoupeno v K24.cz

je to dárek, zatím testujeme

Ověřený zákazník PanaStore.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. září 2017

Zakoupeno v PanaStore.cz

• Dobra cena
  • Výkon na běžné natáčení
  • Kvalitni obraz
  • Výdrz baterie
  • Možnost abíjet i power bankou bez zakoupeni speciálniho kabelu
  • Při nahráváni se vypne Av výstup na TV
  • Nemoznost vypnuti funkce "svíčka"

Sony HDR-CX405

Sony HDR-CX405