Nejnovější recenze ze sekce Digitální kamery

Panasonic HC-V700

Panasonic HC-V700

____1 ____1

Přidáno: včera, 20:54

(naposledy upraveno včera, 20:58)

• Kvalitní obraz videa
  • Vynikajicí stabilizace
  • Konektor pro externí mikrofon
  • Patice pro přídavný mikrofon nebo světlo
  • Zabudovaný blesk pro fotografie
  • Zabudované led světlo pro video
  • Automatická krytka objektivu
  • Výborný dotykový displej a dotykové pero k tomu
  • Perfektní auromatika
  • Poloutomat i automat
  • Pohodlné ovládání s displeje ( zoom i spuštění a zastavení záznamu )
  • Baterie plně vystačí na minimálně celodenní výlet
  • Dost dobrý záznam také v šeru a tmavém prostředí
  • Nadprůměrné foto proti jiným videokamerám téhle třídy
  • AVCHD 1080i
  • AVCHD 1080p
  • MP4 a to iframe
  • Je trochu větší než jsem zvyklý
  • Časosběr
  • V balení není adapter pro nabíjení s USB - musí se koupit zvlášť
  • Není dálkové ovládání

Jedna z nejlepších videokamer se kterými jsem měl možnost něco natočit.Cením si Jvc gz-x900 , Jvc gz-ex515,Panasonicu HDC-SD700 a Panasonicu HC-V700.HDC-SD700 byla 3CCD , na druhou stranu HC-V700 má větší čip a je to modernější kamera a to je znát zejména v šeru a prakticky ve tmě.Samozřejmě je ideální zaznamenávat video v režimu 1080p i když i 1080i podává rovněž skvělé výsledky.MP4 a iframe nepoužívám.Výtku u této kamery mám zejména k tomu že , aby bylo možné pohodlně filmovat s výšky hrudi musí se komplikovaně sundat pásek na podpěru ruky a zakoupit si poutko na zápěstí.Ovládání s displeje je pohodlné a lépe řešeno než například u zmiňované JVC gz-ex515.Ikony zoomu tele a wide stejně jako záznamu jsou dostatečně velké a neschovávají se, po aktivaci zůstanou na displeji.Snad jen symbol červeného kolečka že jste v režimu záznamu by mohl být výraznější .Softvérově tato kamera není úplně nejlépe vybavena, chybí ji časosběr a kreativní filtry např. , ale od toho jsou jiné modely Panasonicu které tyto funkce mají ale které pro změnu nemají třeba tak velký čip a jsou i levnější .
Jenže o kvalitu videa a zvuku jde u videokamery především.Takže nějaké ovládání např. androidem není až tak podstatné a je to jen taková třešnička na dortu kterou každý druhý ani nevyzkouší.Spíše by se hodilo obyčejné dálkové ovládání velikosti dálkového ovládání k odemykání auta.

Panasonic HC-X1000

Přidáno: 16. února 2018

Zakoupeno v Xiaomimobile.cz

• 4K@60, při zapnuté stabilizaci 4K@30
  • velký displej
  • kvalitní podvodní pouzdro (údajně až 40m)
  • kvalitní sensor Sony IMX377
  • až 200 snímků za vteřinu (720@200)
  • velmi kvalitní aplikace pro mobil
  • vlastní WI-FI pro snadný přenos souborů
  • nedokonalé hlasové ovládaní
  • není vodotěsná bez pouzdra
  • horší kvalita obrazu při horších světelných podmínkách
  • obraz dožluta (možná jde nastavit)

Pod vodu je nutné vložit do velkého pouzdra (součást balení), pod vodou je displej hůře viditelný, ale ovládání a přepínání módů je dostatečně citlivé.
Kvalitní ostrý obraz ve 4K za dobrých světelných podmínek (vhodný i pro velké 4K televize), není dopočítávaný.
Baterie vydrží asi 1h při 4K, součástí balení není adaptér, ale dá se použí adaptér k mobilu s USB-C (např. iPhone), nabíjení asi 1-2 h.
Elektronická stabilizace u většiny videí je kvalitní i při chůzi a jízdě, ale někdy dochází ke skokům v obraze.
Aplikace je velmi kvalitní, jednoduše ovladatalná a dovoluje ovládat kameru na dálku (vlastní 5G WI-FI síť).
MicroSD je doporučována kvalitnějsí, ale nemám problém se SanDisk Ultra microSDXC 64 GB (Class 10 UHS-I).
Podle mě druhá nejlepší sportovní kamera po GoPro6, ostatní co jsem zkoušel (Lamax, Rollei, AEE, Niceboy, Sencor) byly hodně pozadu i při 4K.

Lamax X7.1 Naos

Lamax X7.1 Naos

Ověřený zákazník VK Foto Zeus

Přidáno: 15. února 2018

Zakoupeno v VK Foto

• nativní 2.7K a k tomu 30s/s
  • díky 3m lepítkům drží jak přibitá a obraz je tak čistý
  • ostré fotky
  • mraky doplňků ke kameře

BML cShot3 4K

BML cShot3 4K

Daniel račan Daniel račan

Přidáno: 15. února 2018

• snad jen spousta příslušenství
  • jedna ostrá foto z 10
  • slabá výdrž baterie
  • při propojení s mobilní aplikací se kamera VŽDY sekne

Rád přenechám někomu, kdo by si chtěl kameru vyzkoušet a zničit si tak dovolenou. Ještě že máme mobilní telefony....

Kvalita stabilizace: Nekvalitní - obraz se klepe

Reakce značky BML

Mrzí nás vaše nepříjemná zkušenost. Kamera cShot3 4K patří ve své cenové kategorii rozhodně k nadprůměru co se obrazové kvality týče. Baterie by měla vydržet do 90 minut nahrávání videa, na tuto dobu má ale vliv více faktorů. V případě, že šlo o vadný kus, kontaktuje prosím naši podporu pro pomoc s reklamací. Děkujeme

Pavel Pavel

• Výdrž baterie, tím pozitiva končí
  • Nekvalitní obraz
  • Ve stínu kostičkování a rozpadání obrazu
  • Při šeru či v noci (byť ve městě) katastrofální šum

Kameru jsem si pořídil po dlouhém, opravdu dlouhém vybírání, porovnávání a zhlédnutých videích. Bohužel, v době, kdy jsem si ji pořizoval, byly k dispozici defakto jen prezentační videa od firmy LAMAX, která neměla s realitou cokoliv společného (dalo by se říct podvod na zákazníky). Stačí si nyní na YT porovnat jejich fejkové video z noční Vídně a pak se podívat na videa z nočních měst obyčejných uživatelů této pseudokamery. Přijde vám, že jsou ta videa točena na kalkuklačky? To je Sirius v plné "kráse".

Kameru jsem téměř bez zkoušení vzal na dvoudenní výlet. Výdrž baterie je opravdu parádní a zde není co vytknout. Pomáhá i mod šetření, kdy se za 3s (myslím z hlavy) vypne display. O to divnější je, že u vyšší verze X10 Taurus začíná tento mod na 10s (to si pošmáknu hned v další recenzi "aneb jak jsem Lamaxu naletěl hned dvakrát").

Co je ale katastrofa, je obraz ve chvíli, kdy svítí slunce - ve stínech. Zatímco světlo se vykresluje pěkně, místa co jsou ve stínu zčernají, případně kostičkovatí, šumí a obraz se úplně rozpadá. Tak v šeru to bude lepší ne? Chyba lávky. Nemusí být vůbec tma, stačí navečer v lese, kdy je ještě krásně vidět, video je plné šumu, různých pruhů a digitálního bordelu, který se násobí potmě. V úplné tmě by to ještě člověk pochopil, ale ani různá náměstí a města, která jsou uměle osvětlena nestačí, aby byl obraz alespoň částečně čistý. Obraz opravdu katastrofální, co mi potvrdilo hned několik soudných majitelů kamery, kteří stejně jako já kameru vraceli eshopu a modlili se, aby se jim vrátili všechny peníze za tento "odpad".

Názor nechť si udělá každý sám, pár videí na YT je, jen se soutřeďte na neoficiální videa, ne videa od Lamaxu, která nemají s realitou cokoliv společného.

Mám doma od letoška nové pravidlo. Pokud někdo překročí můj práh s výrobkem od Lamaxu, putuje do drtiče odpadů a návštěvník je navždy zavržen...

Reakce značky Lamax

mrzí nás Vaše nespokojenost s kamerou. Videa, která jsou na jejich produktových stránkách jsou touto kamerou i přímo natočené. Dále jsou na stránkách vždy ke stažení i syrová videa z kamer,tato videa neprošly žádnou editací. Přesvědčit o kvalitě záznamu se tak každý zákazník může ještě před koupí kamery. Při špatných světelných podmínkách je samozřejmě kvalita výstupu horší, tak je to ale u všech zařízení snímajících video. Na kvalitu záznamu v noci má vliv i zvolení vhodného nastavení kamery. Pro pomoc s nastaveními, aktualizací FW nebo s případnou reklamací prosím kontaktujte přímo naší technickou podporu, online nebo telefonicky. Reklamace řešíme už do 1 týdne od přijetí.

Lamax X10 Taurus

Lamax X10 Taurus

Nespokojený zákazník Nespokojený zákazník

• Kvalita obrazu
  • Chyby
  • Výdrž baterie cca 7 minut
  • Nahodilé přerušování nahrávání

Mé druhé setkání s produktem od Lamaxu. Ach, jak já toho zpětně lituji.

Poté, co jsem vrátil 8.1 Sirius kvůli extrémně nekvalitnímu videovýstupu, jsem přecejen po nějaké akční kamerce toužil a tak jsem si připlatil a pořídil si vlajkovou loď firmy. Žádné kompromisy.

Nabil baterie na plno a vyrazil se projet na kole. Kvalita videa i stabilizace konečně přesně to co jsem hledal. Jenže ouha. Kamera se tu a tam sekla. Pak jsem třeba nahrával a po 15s se natáčení přerušilo (samo, kamera se nevypla). Pak jsem dal natáčet a natáčení se stoplo třeba za 25s. Žádný řád, žádný vliv nastavení, ŽÁDNÝ vliv karty - měl jsem doporučený typ pro tuto kameru.

No, udělal jsem asi 15 různě dlouhých záběrů v celkové délce 7 minut a bylo po baterce. V menu jsem se pohyboval možná 10 minut celkově? Tak řekněme 17 minut výdrž.

Zřejmě jsem jen schytal vadný kus, to uznávám. Třeba by stačila výměna a byl bych spokojen. Jenže - na netu se dá najít X recenzí, především přímo na eshopech, kde je téměř 50% ve stylu "mám problém - odpověď eshopu = vada, reklamujte"

Takže riskovat, že dostanu další kus vadný, jsem nechtěl, navíc po zkušenosti s verzí 8.1, která byla opravdu odpad.

Lamax tedy nikdy víc. Jestli si někdo z mojí rodiny koupí cokoliv od Lamaxu, zavrhnu ho, vydědím a do smrti s ním nebudu komunikovat.

Pokud o produktu od Lamaxu uvažujete, jakožto člověk, co vyzkoušel jejich v současnosti 2 "nejlepší" outdoor kamery vám doporučím následující:

Sbalte bankovky v hodnotě kamery do ruličky, zapalte a vykuřte je. Užitek bude větší, jak z těchto pseudokamer.

Reakce značky Lamax

mrzí nás Vaše nespokojenost s kamerami LAMAX. Videa, která jsou na jejich produktových stránkách jsou těmito kamerami i přímo natočené. Dále jsou na stránkách ke stažení i syrová videa z kamer, které neprošly žádnou editací. Přesvědčit o kvalitě záznamu se tak každý zákazník může ještě před koupí kamery. Při špatných světelných podmínkách je samozřejmě kvalita výstupu horší, tak je to ale u všech zařízení snímajících video a to i u takových jejichž cena je o několik řádů vyšší než při akčních kamerách LAMAX. Baterie v kameře by měla vydržet alespoň hodinu, přesný čas závisí na několika faktorech, nastavení, manipulaci, teplotě. Kamera by neměla zamrzat. Pokud tedy opravdu nebyl problém v SD kartě a kamera měla aktuální firmware v1.3, mohlo skutečně jít o vadný kus kamery, za co se vám omlouváme. Pro pomoc s aktualizací FW nebo s případnou reklamací prosím kontaktujte přímo naši technickou podporu, online nebo telefonicky. Reklamace řešíme už do 1 týdne od přijetí.

Rollei ActionCam 530

Rollei ActionCam 530

Nespokojený zákazník Nespokojený zákazník

• Velká výdrž baterie
  • Celková "kvalita" obrazu je úplně v háji

Takže, rukama mi prošla před lety Rollei 420 a posléze dvě velmi negativní seznámení s Lamaxem a jejich parodiemi na kamery. Rozhodl jsem se důvěřovat německé kvalitě a pořádně jsem se spálil.

Před koupí jsem narazil na jedno video na YT, kde je záznam jaksi neostrý, zamlžený, rozbitý - asi kodek, špatné zpracování videa autorem a objednal jsem kameru.

Faktem je, že kvalita je úplně mimo. Obraz je nezaostřený, stabilizace je téměř k ničemu, protože i když obraz není tak roztřesený jako bez ní, tak s ní se při jekémkoliv pohybu rozpadá, kostičkuje a divák se nemá na co soustředit, protože kvalita je úplně mimo.

Zkoušel jsem kameru na světle, venku na sněhu (kde by člověk čekal dobré světelné podmínky), doma v umělém světle, za šera... kvalita videa je opravdu velmi velmi špatná.

Překlad do češtiny je u několika položek špatně - je tam jakási azbuka nebo co, minimum nastavení.

Není třeba dál rozepisovat (např. ochranný obal má zasekaná tlačítka), mrkněte na YT, katastrofální výsledky jsou tam krásně vidět. A ne, nejedná se o chyby autorů, ale vlastnost kamery.

Kvalita stabilizace: Nekvalitní - obraz se klepe
Nastavení funkcí a ovládání: Složité
Konstrukce a materiál: Nekvalitní

Rozčarovaný zákazník Rozčarovaný zákazník

• Výdrž baterie, tím pozitiva končí
  • Nekvalitní obraz
  • Ve stínu kostičkování a rozpadání obrazu
  • Při šeru či v noci (byť ve městě) katastrofální šum

Kameru jsem si pořídil po dlouhém, opravdu dlouhém vybírání, porovnávání a zhlédnutých videích. Bohužel, v době, kdy jsem si ji pořizoval, byly k dispozici defakto jen prezentační videa od firmy LAMAX, která neměla s realitou cokoliv společného (dalo by se říct podvod na zákazníky). Stačí si nyní na YT porovnat jejich fejkové video z noční Vídně a pak se podívat na videa z nočních měst obyčejných uživatelů této pseudokamery. Přijde vám, že jsou ta videa točena na kalkuklačky? To je Electra v plné "kráse".

Ověřený zákazník kamerov.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v kamerov.cz

seka se a po precteni otazek a odpovedi nejsem sam,

pri SDkarta je problem, skoda ze Firma nedodava aj FUNKCNI SD kartu na 100% kompatibilni s vyrobkem

Reakce značky Niceboy

Díky za zpětnou vazbu. U paměťové karty je důležité, aby její rychlost zápisu byla vyšší než je datový tok videa. Klidně napište na info@niceboy.cz a rádi nějakou paměťovou kartu vhodnou pro Vega 4K poradíme.

Petr Petr

Přidáno: 12. února 2018

(naposledy upraveno 15. února 2018)

• Dotykový displej
  • Krytka čočky
  • Stereo zvuk.Při natáčeni ve vodotěsném pouzdře nebo bez je zvuk slyšet
  • Dobrá stabilizace
  • Nativní 2K rozlišení
  • České menu
  • Dostatek držáku
  • Ucházející zpracování
  • Horší natáčení v šeru
  • Baterka
  • Dálkový ov. není vodotěsní

Měl jsem možnost vyzkoušet jiné kamery.Docela mě zarazil zvuk u kamer co jsem si půjčil.Proto jsem měl obavy i u této kamery.Kamera Niceboy VEGA 5 Pop má hlas zhruba o 40% slabší než natočené video mobilem (Samsung S6).Po zvýšení zvuku u PC nebo TV je zvuk ok.Video na denním světle dostačující.Celkový dojem za ty peníze spokojenost.Někteří prodejci dávají dárek powerbanku.Víc by se hodila nabíječka a baterka navíc.

Reakce značky Niceboy

Petře, moc děkujeme za pěknou recenzi a hlavně zěptnou vazbu na kameru Vega 5 POP!

CEL-TEC BlackWolf

CEL-TEC BlackWolf

Lukáš Lukáš

• poměr cena/výkon
  • dvě baterie v základním balení
  • displej
  • spousta příslušenství v ceně kamery
  • vodotěsnost
  • vysoké rozlišení
  • výdrž baterie
  • české menu
  • stativový šroub

Dlouho jsem přemýšlel, jestli koupit GoPro, nebo kameru BlackWolf, na kterou jsem dostal kladné reference od kamaráda. Nakonec rozhodla cena, množství příslušenství v základním balení, vodotěsnost, kvalitní obraz. Nepovažuji se za odborníka přes video, ale když už si nějakou takovou věc koupím, tak chci aby fungovala. Kolegovi jsem udělal časosběr na svatbě, kde jsem mu taky pomocí redukce na gimbal Dji osmo mobile, natočil docela pěkné svatební video. Dji osmo mobile a CEL-TEC BlackWolf je pro mě super volba. Vlastně to byl i důvod proč jsem nevzal GoPro. Koupil jsem BlackWolfa k tomu gimbal Dji osmo mobile a za takto kvalitní dvě věci jsem dal jak za samotné GoPro. Za mě prostě super! Vytknul bych pouze jednu věc. Slabší zvuk pípání kamerky ve vodotěsném pouzdře. Nebo vytknul... Ani to nepíšu jako mínus. Kamerka samotná vyndaná z obalu je slyšet dobře, tím že slyšet pípání v obalu není je spíše kontrola vodotěsnosti, takže ono je to asi ve finále plus :-D. Zpracování kamerky taky v pohodě a nesmím zapomenout na stativový šroub přímo na kameře. Nechce se mi to teď hledat, ale GoPro 4 ho myslím neměla. Kamera splnila mé očekáván a doporučuji.

Jiří Jiří

Přidáno: 12. února 2018

Tak jsem to zkusil se značkou Niceboy a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Obraz je kvalitní i na větší TV obrazovce.Vzhledem k ceně je výkon kamerky perfektní.

Reakce značky Niceboy

Těší nás, že jste s akční kamerou Niceboy Vega 5 Pop spokojený a přejeme samé parádní záběry!

Niceboy VEGA 5 Fun

Niceboy VEGA 5 Fun

Martina Martina

• kvalita obrazu
  • výdrž baterie
  • wifi
  • poměr ceny a kvality
  • zatím nic

Spokojenost s produktem. Kvalitní FullHD obraz, úplně dostačující na běžné natáčení .

Reakce značky Niceboy

Moc děkujeme za recenzi a přejeme hodně povedených záběrů s kamerkou Vega 5 Fun.

Ověřený zákazník MALL.CZ Petr

Zakoupeno v MALL.CZ

Petr Petr

Přidáno: 12. února 2018

Super kamera se skvělým a kvalitním obrazem.Doporučuji

Reakce značky Niceboy

Petře, moc děkujeme za super recenzi kamerky Vega 4K a přejeme hodně povedených videí!

Niceboy VEGA 5

Niceboy VEGA 5

Anonym Anonym

• Pěkný obraz
  • Stabilizace do 1080p60fps
  • Sama se vypíná, vada se opakuje i na vyměněném kusu
  • Špatně do ní padne většina micro USB kabelů - používám ji s power bankou, takže je to docela bolest
  • Dálkový ovladač nemá indikátor nahrávání

Za tu cenu ok kamera

Reakce značky Niceboy

děkujeme za zpětnou vazbu. Nemáte v kameře náhodou zapnutou funkci automatického vypnutí? Ta vypíná kameru po zvolené době nečinnosti.

olda olda

Přidáno: 12. února 2018

• Kvalita videa je velice dobrá
  • Kamera se dobře vyrovnává s horším světlem a i "přepaly!
  • Lze zapnout HDR.
  • Noční videa v ulicích vypadají překvapivě dobře.
  • Kamera poměrně dost dlouho srovnáví vyvážení bílé při změně světelných podmínek.
  • Kvalita nahraného zvuku je naprostá tragedie a zcela degraduje použitelnost kamery. (zvuk je nutno zesílit v nějakém audioeditoru tak o 15 dB aby bylo něco slyšet) To ale sebou nese zkreslení a vytažení šumu. V podstatě jediná varianta je editace v pokročilém editoru třeba adobe audition
  • Baterie vydrží tak kolem hodiny, při výměně baterie se resetuje čas takže když pak budete třídit nahraná videa je to pořádnej bordel.

Vydržel jsem s ní 2 roky, udělal jsem poměrně dost slušných videí, naučil jsem se v adobe audition :) a momentálně koukám po něčem lepším. Pokud jste začátečník a chcete něco odzkoušet protože přesně nevíte co od takové kamery očekávat a seženete jí za slušný peníze tak to neni problém.

Lamax Action X7 Mira

Lamax Action X7 Mira

Ověřený zákazník Bikers Crown klasik

Přidáno: 10. února 2018

Zakoupeno v Bikers Crown

Byla to má první kamera. Musel jsem ji ale reklamovat, následně po 2 letech vrátit. Pořídil jsem si jinou značku Vega, do týdne vrácena. Opět 2krát nová, novější a dražší Lamax. Obě vráceny do 5 dnů, okamžitě byly odeslány do servisu. Tak že návrat k Lamax Mira, zatím spokojenost.