Nejnovější recenze ze sekce Digitální kamery

Ověřený zákazník Conrad Radek

Přidáno: včera, 19:11

Zakoupeno v Conrad

• Kameru jsem koupil na získání základních zkušeností s outdoor kamerou
  • za tu cenu umí hodně
  • to 4K video je pouze marketingový tah - s frekvencí 10 frame/s je prakticky na nic
  • nejsem schopen zjistit typ akumulátoru a sehnat náhradní - baterka nevydrží moc dlouho
  • naprosto minimální příslušenství. Ale za ty peníze ....

Kvalita obrazu: Obraz není moc kvalitní
Niceboy Vega 5 Pop

Niceboy Vega 5 Pop

Přidáno: 19. ledna 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• Syn je spokojen, bohaté příslušenství, menu v češtině.
  • Naše první kamera, kvalitu videa neumím posoudit, ale vypadá dobře.
  • Výdrž baterie a cena za náhradní. To co tady stojí jedna baterie, stojí v Číně dvě a ještě s nabíječkou. Bohužel asi nejsou kompatibilní. 70min natáčení je opravdu nic, ale nevím, zda nějaká jiná kamera vydrží více.

Reakce značky Niceboy

Děkujeme za hodnocení a doporučení akční kamery Niceboy VEGA 5 pop.

Ověřený zákazník Sony Center Ota

Přidáno: 18. ledna 2019

Zakoupeno v Sony Center

Velká radost.Kvalitní obraz,výborný zvuk.

Noční natáčení: Výborné - obraz je jasný
Niceboy Vega 4K

Niceboy Vega 4K

Jan Stejskal Jan Stejskal

• Úchvatný obraz
  • Množství příslušenství
  • Bez stabilizace
  • Zvuk
  • Chybí oznamovací zvuk vypnutí a vybití baterie
  • Slabá baterie
  • Občasné zamrznutí kamery
  • Fotografie

Kameru vlastním půl roku, zatím jsem se nedostal do styku s výraznými problémy. Ovšem, budu objektivní. Obraz je skvělý, fotografie příšerné. Kameru jsem použil na helmě při lyžování a protože jsem s sebou neměl dálkový ovladač, kameru jsem ovládal (tak jako většinou) přes tlačítka defakto po slepu. A přišel jsem o hodně. Někdy jsem poznal že je baterie vybitá až po sundání z hlavy, a někdy jsem nevěděl, jestli je zapnutá nebo vypnutá, takže jsem natočil to, co jsem nechtěl a naopak to co jsem chtěl, jsem nenatočil. U kamery mi lehce chybí stabilizace, ale za tu cenu... Slušná koupě.

Kvalita stabilizace: Nekvalitní - obraz se klepe

Reakce značky Niceboy

Jane, děkujeme za hodnocení akční kamery Niceboy VEGA 4K.

Rawman Rawman

• Celkově kvalitní provedení
  • Jednoduchá obsluha
  • Stabilizace
  • Příslušenství
  • Pocit z používání
  • Kvalita videa mohla být lepší

Kvalita videa není vyloženě špatná, ale čekal bych kvalitnější video než dovede poskytnout běžný smartphone. Na druhou stranu stabilizace videa je poměrně kvalitní a třes je znatelný až při rozmanitějším pohybu. Přechod ze světla do tmy a naopak se vyrovná rychle. Při horším světle je patrný docela výrazný digitální šum.
Kvalita zvuku je dostačující, klesá však při nasazení plastového krytu (jako u většiny kamer).
Práce s kamerkou je příjemná a povrchová úprava působí v ruce velice pohodlně. Ovládá se snadno i přes obal. Tlačítka mají adekvátní zpětnou vazbu a poznáte, že je opravdu mačkáte.
Celkově bych kameru doporučil, ale nečekejte křišťálově čistá obraz a zvuk. Kvalita jde ruku v ruce s cenou.

Reakce značky Niceboy

Děkujeme za hodnocení a doporučení akční kamery Niceboy VEGA 6 star. Pro nižší šum ve zhoršených světelných podmínkách doporučíme manuální nastavení hodnot ISO.

Sjcam SJ4000

Sjcam SJ4000

Ověřený zákazník kamerov.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v kamerov.cz

Malá, spolehlivá a přitom za super cenu. V krabici je spousta různých držáků. Pouze ty samolepící nedrží a je k nim potřeba dokoupit kvalitní oboustrannou lepicí pásku. Kameru používáme jako černou skříňku v automobilu. Je to v naší rodině již třetí kamera stejné značky i typu a všichni jsou s ní spokojeni. Denní záběry jsou v dobré kvalitě, ale ty noční nejsou nic moc. Ale co chtít víc za tuto cenu.

Blackmagic URSA Mini Shoulder Kit

Blackmagic URSA Mini Shoulder Kit

Ověřený zákazník DISK Multimedia, s.r.o. Jakub Bouček

Přidáno: 16. ledna 2019

Zakoupeno v DISK Multimedia, s.r.o.

Drahá ale pro URSA mini nezbytný, to říká vše :-)

Ověřený zákazník Conrad Ověřený zákazník

Zakoupeno v Conrad

• Pomer cena-vykon

Blabla la

Ověřený zákazník Megapixel.cz ras

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Až na tu váhu absolutní spokojenost v této cenové kategorii

Ověřený zákazník MALL.CZ Marcela Černá

Zakoupeno v MALL.CZ

Akční kamera je bez problémová a dělá hezké záběry, stabilizace super a nemám s kamerou žádný problém. Za tu cenu jsem spokojená

Reakce značky Niceboy

Marcelo, moc děkujeme za hodnocení a doporučení akční kamery Niceboy VEGA 6 star.

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Kvalita obrazu: Obraz není moc kvalitní
Nastavení funkcí a ovládání: Složité
Konstrukce a materiál: Nekvalitní

Reakce značky Niceboy

Mrzí nás, že máte s kamerou technické problémy. Zašlete kameru do servisního střediska VSP data, kde Vám kamerou vymění za bezvadnou. Reklamace servisnímu středisku trvají v průměru pět pracovních dnů.
Věříme, že po výměně za bezvadnou kameru s ní již budete plně spokojený a určitě kameru doporučíte.

• Výkon-cena-OK

Reakce značky Niceboy

Děkujeme za hodnocení a doporučení akční kamery Niceboy VEGA 5 fun a přejeme spousty povedených záběrů.

Martin Martin

• příslušenství
  • stabilizace obrazu
  • dobré přechody mezi tmaným a světlým pozadím
  • kvalita videa

Výborná kamera za rozumný peníz. Kvalitou jsem byl mile překvapen. Hledal jsem kameru na hory a přikoupil rovnou i selfie tyč. Záběry nejsou rozklepané a zdá se, že stabilizace funguje bez problémů. Musím ještě dokoupit náhradní baterku pak to bude absolutně bezchybná kamera.

Reakce značky Niceboy

Martine, děkujeme za hodnocení a doporučení akční kamery Niceboy VEGA 6 star a přejeme ať jste s kamerou plně spokojený.

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

GitUp GIT2

Ověřený zákazník isix.cz Martin Štěpnička

Přidáno: 13. ledna 2019

Zakoupeno v isix.cz

Splňuje očekávání, poměr kvalita cena. Za málo peněz docela dost muziky se spoustou příslušenství.

Panasonic HC-V380

Panasonic HC-V380

Ověřený zákazník K24.cz Aleš Polívka

Přidáno: 12. ledna 2019

(naposledy upraveno 12. ledna 2019)

Zakoupeno v K24.cz

• opravdu rychlé spouštění
  • nabíjecí kabel končí standardním USB (nabíjím z powerbanky, v autě...)
  • natáčí i při nabíjení (v terénu tak klidně s připojením k powerbance)
  • nabíjí i přes microUSB (i když značně pomaleji)
  • funkce fotoaparátu (kvalitní fotky)
  • snadné dálkové ovládání kamery (včetně zoom) přes mobil
  • integrovaná záklopka objektivu ovládaná "páčkou" vpředu
  • několik velice kvalitních stabilizátorů, funkčních
  • WiFi
  • spousta nastavení, včetně mnoha typů výstupových video souborů - AVCHD (MTS soubor) a MP4
  • nabídka a ovládání na displeji v češtině
  • nahrává i se zaklapnutým displejem, takže šetří baterii
  • vespodu standardní otvor na běžný stativ
  • úžasný optický zoom 50×
  • trošku hůře se ovládá přes LCD displej
  • ne moc podrobný a vše vysvětlující návod k ovládání
  • nedaří se mi propojit s PC přes WiFi (to může být mnou, ale stejně)
  • při připojení k PC kabelem nelze soubory přesouvat, jen kopírovat
  • po odstranění souboru z paměťové karty v počítači zůstávají náhledy
  • nemá hledáček (to ale asi nemá žádný low-end výrobek)

* Kdo nemá rád dlouhé recenze, tak na úvod sdělím, že kameru bych si klidně koupil znovu. Zřejmě každá bude mít nějaké mínusy. Podle mne je tahle v poměru k ceně super pro mé natáčení doma, na výletech apod.
+ Spouští se tlačítkem pod zaklapnutým LCD displejem, do 5 vteřin nahrávám. Pokud ji záměrně někde venku nevypnu, ale jen zaklapnu displej, přejde do jakéhosi úsporného režimu, ze kterého se probudí pouhým otevřením displeje, v tom případě do 2 vteřin nahrávám.
+ V případě zaklapnutí displeje během natáčení se záznam nepřeruší, mohu tak například umístit na stativ, spustit nahrávání, zaklapnout displej a šetřit tím baterii.
+ Nesporná výhoda je natáčení při současném nabíjení z elektriky, ale hlavně i z powerbanky apod. Kabel je dost dlouhý (cca 120 cm) a v pohodě lze natáčet s kamerou připojenou k powerbance v brašně. Nebo venku mohu kameru při přenášení v brašně vždy nabíjet a nebát se, že ji vytáhnu vybitou.
+ Nabíjet se může i přes microUSB, jaké mají telefony, ale tato zdířka je pod zaklapnutým displejem a navíc poooomaaaaléééé. Určitě je dobré, že se při přenášení souborů do počítače přes kabel nevybíjí, ba dokonce nabíjí.
+ Při nabíjení bliká červené světélko, po nabití zhasne.
+ Pro focení je u páčky k zoomu snadno dostupné speciální tlačítko. Fotit se dá i během natáčení, snímky jsou však samozřejmě v rozměrech videa (1920 × 1080).
+ Pro použití kamery jako fotoaparátu je nutné stisknout na displeji tlačítko v pravém dolním rohu a přepnout do tohoto režimu, to samé zpět. Fotografie jsou kvalitní, prý 10 Mpx, rozměry 4224 × 2376. Mám i kompakt Samsung a fotky jsou srovnatelné. :)
+ Díky "Panasonic Image App" z Google Play se přes domácí WiFi můžu připojit ke kameře a různě jí ovládat (nahrávat, fotit, zoom aj.). Do telefonu se snadno kopírují pořízené fotky a videa z kamery. Video lze streamovat a kameru použít jako "dětskou chůvičku" a mnohé další.
- Bohužel se mi však nedařilo pro ovládání využít hotspot na mobilu, dokonce ani když se kamera a telefon s aplikací připojili současně k jinému mobilu. Škoda, dálkově ovládat kameru v přírodě by se hodilo, když už je tu ta funkce. Ale třeba jsem to jen nerozchodil.
- Podobně je na tom i přenášení souborů přes WiFi do počítače/notebooku, prostě se mi to nepodařilo. Návod tímto směrem nepomůže.
- Software od Panasonic na úpravu videí (HD Writer LE3.2) je zastaralý (červenec 2017) a prakticky k ničemu. Spousta free aplikací umí více, stačí jen zkopírovat soubory do počítače a vložit do lepšího video editoru (každý jiný je lepší než ten nabízený ke kameře).
+ Kamera má skvělé stabilizátory, i když se mi třese ruka, obraz je nehybný, obzvláště při žádném nebo malém přiblížení. Při větším zoomu je to jistě více vidět, ale pořád super oproti vypnutým stabilizátorům.
+ Zoom je super, 50 × optický a Měsíc v noci jak na dlani, dokonce i nepatrný přesah do iZoomu je pořád vynikající.
(Na Youtube je dost videí k těm stabilizátorům a záběrům s přibližování.)
+ Spousta možností zvolit kvalitu a výstupní soubor videa (1080/50p, /50i PH, HA, HG, HE, MP4 50M, iFrame, ...).
+ Mraky nastavení, které ani nestíhám využívat. :) Snad jen scény (sport, ohňostroj, sníh, nízké osvětlení...).
+ Má výstupy mini HDMI i A/V (takový ten jack).
- Tyto kabely nejsou součástí balení.
* Veškeré nastavení a doplňkové ovládání se provádí přes LCD displej, který má trošku horší odezvu/citlivost, někdy malinké ikonky, kam se trefit, a docela působím dojmem, že se časem zničí, uvidíme. :) Kameru zase nenastavuji každý den, takže práce s displejem je minimální.
* Do kamery jsem si pořídil "Samsung microSDXC 128GB UHS-I U3" a šlape na výbornou.
- - Ještě jedna věc mě mrzí, ale dá se přežít. :) Při připojení k počítači přes USB jsou soubory chráněné proti zápisu, dají se pouze zkopírovat. Třeba by to nějak zvládal ten zastaralý software, ale nevím. Pokud totiž vytáhnu paměťovku, připojím k počítači, soubory samozřejmě můžu smazat (přesunout), ale bohužel mají jinde uložené stále své náhledy, které při prohlížení v kameře stále "visí prázdné" a hlavně se už v kameře nedají odstranit (pouze formát)! Mohl bych to vyřešit přesunutím a následným odstraněním i toho souboru, ve kterém jsou obsažené náhledy, ale v případě přesunu jen několika vybraných fotek/videí je toto nemožné, všechny náhledy jsou v jednom souboru. Ona i ta samotná struktura složek je dost nešikovná, soubory jsou různě rozmístěné dle typu záznamu. Řeším to tedy překopírováním z kamery přes USB do počítače a po odpojení přejdu v kameře k souborům a ručně je odstraním. Odstraňovat lze ještě ke všemu videa zvlášť a fotky zvlášť.
+ Určitě dobré je i propojení s televizemi VIERA, tu nemám, tak jsem nemohl vyzkoušet. :)

Nastavení funkcí a ovládání: Složité
Rollei Actioncam 550

Rollei Actioncam 550

Peci Peci

Přidáno: 12. ledna 2019

• Touch screen
  • Kvalitni obraz
  • V aplikaci na telefonu se obraz neseka
  • Mensi vybava v zakladu

Přidáno: 9. ledna 2019

Výborný

Reakce značky Niceboy

Děkujeme za hodnocení a doporučení akční kamery Niceboy VEGA 5 fun a přejeme ať kamerka slouží k naprosté spokojenosti.

Canon HF100

Canon HF100

Jiří Růžička Jiří Růžička

Přidáno: 8. ledna 2019

Pokud chcete používat novou kartu SDHC pro natáčení ve Full HD (pro zápis v FXP), musíte si objednat kartu SDHC class 4 nebo class 6, nebo si pro použití karet class 10 provést upgrade kamery na firmware 1. 0. 3. 0.! Karty SDXC kamera ani potom nebere, a to vůbec.