Sony FDR-AX100 od 33 333 Kč - Heureka.cz

Sony FDR-AX100

77 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ záznamu videokamery
paměťová karta
Full HD
ano
Typ snímače
CMOS
4K
ano
Celkové rozlišení
14.2 Mpix
Rozlišení videa
3840 x 2160 px
Slot na paměťové karty
ano
Typ podporovaných karet
SD/SDHC/SDXC
Funkce digitálního fotoaparátu
ano
Stabilizátor obrazu
ano
Typ stabilizátoru
Optický
Vestavěný blesk / světlo
ne
Wi-Fi
ano
Šířka
81 mm
Výška
83.5 mm
Hloubka
196.5 mm
Hmotnost
790 g
3D kamera
ne
Optický zoom
12 x
Ohnisková vzdálenost minimální
9.3
Ohnisková vzdálenost maximální
111.6

Recenze

 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  70 %
  • kabel USB k připojení a odpojení k PC, je v takovém zpracování a provedení náchylný k překroucení a poškození.
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  90 %
  • Dobrá cena, ruční nastavení expozice, hledáček.
  • Hledáček neudrží nastavení "na oko"
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  80 %
  • snadno ovladatelná

Parametry produktu

Typ záznamu videokamery
paměťová karta
Full HD
ano
Typ snímače
CMOS
4K
ano
Celkové rozlišení
14.2 Mpix
Rozlišení videa
3840 x 2160 px
Slot na paměťové karty
ano
Typ podporovaných karet
SD/SDHC/SDXC
Funkce digitálního fotoaparátu
ano
Stabilizátor obrazu
ano
Typ stabilizátoru
Optický
Vestavěný blesk / světlo
ne
Wi-Fi
ano
Šířka
81 mm
Výška
83.5 mm
Hloubka
196.5 mm
Hmotnost
790 g
3D kamera
ne
Optický zoom
12 x
Ohnisková vzdálenost minimální
9.3
Ohnisková vzdálenost maximální
111.6

Popis produktu

Hlavní technické údaje    Typ objektivu

Objektiv Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*    Typ snímače

Snímač CMOS Exmor R® typu 1,0 s technologií „převráceného“ snímače    Rozšířený zoom 4K: 18x, HD: 24x    Typ obrazovky

Displej LCD Xtra Fine™    Vstupní a výstupní konektory

Konektor pro mikrofon  

Konektor pro sluchátka  

Kompozitní výstup (kabel AV, prodává se samostatně)  

Výstup HDMI®   micro-B / USB 2.0 Hi-speed (velkokapacitní paměťové zařízení)        

Obsah balení

S výrobkem jsou dodávány následující položky

Dobíjecí baterie

Napájecí adaptér

Napájecí kabel

Příručka

Kabel mikro HDMI®

Kabel USB

Dálkový ovladač

Clona objektivu

Krytka objektivu          

Kompletní specifikace v PDF http://sony.centercz.cz/_data/s_49/files/1461946085-FDRAX100EB.CEE.pdf        

Charakteristika

Rozlišení 4K vám otevře oči do nové éry potěšení

Videokamera FDR-AX100 podporuje rozlišení 4K (3840 x 2160), formát špičkového rozlišení, který nabízí čtyřnásobné rozlišení oproti Full HD. Umožňuje natáčet neuvěřitelné podrobnosti a pořídit záběry pulzující životem.     29mm širokoúhlý objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T*

Objektiv ZEISS® je speciálně vyladěný pro standard obrazu 4K. Je ideální pro snímky impozantních scenérií a nabízí také až 12x optický zoom a až 24x zoom s čistým obrazem, které umožňují širokoúhlý výraz obrazu. Rozlišení je ostré i v rozích snímku díky objektivu s 11 skupinami / 17 členy, zahrnujícímu členy objektivu AA (Advanced Aspherical) a ED.    

Snímač CMOS Exmor R® zajišťuje různorodou podporu rozlišení Full HD

Videokamera FDR-AX100 nabízí velký snímač CMOS Exmor R® se světelně citlivou plochou, která je asi 4,9krát větší než u snímače obrazu typu 1/2,88. Tento nově použitý snímač zlepšuje zřetelnost obrazu, snižuje šum i při natáčení v tmavém prostředí a umožňuje dosáhnout výrazu, který plně využívá rozostření pozadí. Výrobce snímačů obrazu pro digitální fotoaparáty a videorekordéry č. 1.*Podle výzkumu společnosti Sony – duben 2012 až březen 2013 (50% podíl na trhu    

Pokročilý obrazový procesor BIONZ X umožňuje vyšší rychlosti a bezkonkurenční kvalitu

Pokročilý obrazový procesor BIONZ X nabízí modernější technologii než procesory BIONZ předchozí generace, aby bylo možné dosáhnout věrnější reprodukce, přirozenější a živější kvality obrazu a vyššího rozlišení. Tento model Handycam® je vybaven několika novými prvky, které využívají možnosti vyšších rychlostí zpracování. Mezi ně patří technologie By Pixel Super Resolution, Motion Shot Video, optický stabilizátor obrazu SteadyShot a dvojitý záznam videa.    

Podpora delší doby záznamu filmů v rozlišení 4K ve formátu XAVC S

XAVC S je formát pro záznam filmů v rozlišení 4K/HD, který byl vyvinut pro spotřebitelské využití a vychází z profesionálního formátu XAVC 4K/HD. Podporuje rozlišení HD při rychlosti 50 Mb/s, aby spotřebitelé mohli nahrávat filmy ve vysokém rozlišení i při velmi pohyblivých záběrech.    

Podpora vysoké přenosové rychlosti HD

XAVC S je formát pro záznam filmů v rozlišení 4K/HD, který byl vyvinut pro spotřebitelské využití a vychází z profesionálního formátu XAVC 4K/HD. Podporuje rozlišení HD při rychlosti 50 Mb/s, aby spotřebitelé mohli nahrávat filmy ve vysokém rozlišení i při velmi pohyblivých záběrech. Použití přehrávacích zařízení mp4 a softwaru nezaručuje, že bude možné přehrávat data ve všech režimech.    

Natáčení ve vysoké obnovovací frekvenci při 120p* a rozlišení HD

Videokamera FDR-AX100 podporuje natáčení při vysoké obnovovací frekvenci v kvalitě obrazu HD (1280 x 720 pixelů). Její schopnost nahrávat při 120p umožňuje při pozdějších úpravách v prostředí 24p zpomalené přehrávání jednou pětinou rychlosti. Tato možnost otevírá dveře k různým využitím, například kontrole formy rychle se pohybujících sportovců. Dostupné jen při nahrávání filmů ve formátu XAVC S.    

Snadné sledování televize pomocí jednoho kabelu HDMI®

Filmy v rozlišení 4K pořízené videokamerou FDR-AX100 je možné přehrávat na monitoru 4K nebo na monitoru Full HD*, stačí připojit videokameru pomocí přibaleného kabelu HDMI®. Monitory 4K podporují rozlišení až 4K při 30p. Je nutné nastavit v nabídce výstupu HDMI® nastavení 1920 x 1080.    

Kroužek objektivu

Kroužek objektivu umožňuje plynule a přirozeně zaostřovat či přiblížit a oddálit obraz podle režimu zvoleného praktickým tlačítkem.    

Kolečko pro ruční ovládání

Kolečko pro ruční ovládání na boku těla umožňuje rychlou a snadnou úpravu clony, zisku (ISO) a rychlosti závěrky.    

Vestavěné filtry s neutrální hustotou

Výběr z volitelných filtrů Clear, 1/4, 1/16 nebo 1/64 ND (neutrální hustota) upravuje úrovně světla vstupujícího do objektivu. To umožňuje tvůrcům videa přesně ovládat rychlost závěrky a clonu a rozšířit kreativní možnosti. Ve spojení s velkým snímačem obrazu videokamery lze vytvářet krásně plynulé efekty rozostření pozadí „bokeh“ bez zvyšování rychlosti závěrky, i když natáčíte venku za slunečného počasí.    

Přehrávání Full HD na televizorech Full HD

Přesamplované přehrávání v rozlišení Full HD si také můžete vychutnat na svém televizoru HD, který automaticky převede záznam 4K na formát 2K ve velmi vysoké kvalitě (Full HD) a využije přitom mimořádná množství dat 4K.    

TRILUMINOS™ Color. Úchvatný způsob, jak oživit vaše nejdražší vzpomínky.

Podpora technologie „TRILUMINOS Color“ společnosti Sony umožňuje prohlížení fotografií a filmů v sytých a přirozených barvách na libovolném televizoru vybaveném „displejem TRILUMINOS“. Díky rozšířené paletě barev se znovu ponoříte do nezapomenutelně barevných okamžiků, od složitých odstínů jasně modré oblohy po přirozené tóny narůžovělé pleti.    

Oříznutí přehrávání filmů v rozlišení 4K na televizorech

Stisknutím panelu displeje mohou uživatelé oříznout obraz a zobrazit pouze část kolem stisknuté oblasti jako film Full HD.    

Nahrávejte současně filmy v maximální kvalitě i filmy mp4 připravené ke sdílení

Nahrávejte dva filmy zároveň – jeden v maximální kvalitě formátu XAVC S nebo AVCHD a druhý ve formátu mp4. Formát XAVC S je k dispozici u modelů FDR-AX100 a HDR-CX900. Videokamera FDR-AX100 může nahrávat filmy v rozlišení 4K ve formátu XAVC S.    

Dálkový ovladač s funkcí spuštění jedním dotykem a sdílení jedním dotykem

Díky dálkovému ovladači s funkcí spuštění jedním dotykem můžete použít smartphone nebo tablet jako hledáček nebo dálkový ovladač digitálního fotoaparátu. Funkce sdílení jedním dotykem umožňuje přenos snímků a videí z fotoaparátu. Když si do svého telefonu nebo tabletu se systémem Android a funkcí NFC nainstalujete aplikaci PlayMemories Mobile, ušetříte si komplikované nastavování a navážete bezdrátové připojení jednoduchým vzájemným dotykem zařízení a fotoaparátu. Pak můžete fotoaparát ovládat ze smartphonu a například pořizovat snímky z dříve nepředstavitelných míst, stát se součástí vlastního skupinového snímku nebo přenášet snímky do telefonu a okamžitě je sdílet na sociálních sítích. Nemáte technologii NFC? Žádný problém. Zařízení můžete rovněž spárovat ručně.    

Obrazové efekty

Kreativita je s videokamerou FDR-AX100 hned po ruce, a to díky celkem 7 obrazovým efektům, jako je například fotoaparát pro děti, měkký efekt high-key, populární barvy, posterizace, retro, částečná dekolorizace či monochromatický záběr s vysokým kontrastem, které vám nabízí prostředky pro přeměnu každodenních fotografií na působivá umělecká díla. Při aplikaci efektů se výsledky zobrazují na displeji LCD v reálném čase. Některé funkce, například funkci rozpoznání obličeje Face Detection, není možné při použití obrazových efektů používat.     5.1kanálový zvuk Dolby®

Schopnost nahrávat 5.1kanálový prostorový zvuk umožňuje vytvářet zvukové stopy na profesionální úrovni, které rozvinou celý potenciál vašich filmů. Diváci tak mají pocit, že jsou součástí děje. Poznámky: Dolby® Digital 5.1k a stereofonní záznam 2k jsou podporovány ve formátu AVCHD. Záznam ve formátu PCM je podporován ve formátu XAVC S.    

Příslušenství

Volitelné příslušenství rozšiřuje radost z natáčení a kreativní možnosti.    

Ztlumení vlastního hlasu

Tato pohodlná nová funkce při natáčení výrazně snižuje intenzitu vašeho hlasu, přitom ale zachovává hlasitost hlasu objektu a ostatních zvuků v okolí. Detekuje totiž, odkud zvuky vychází, a potlačí zvuk vycházející zpoza videokamery. I když s vámi při natáčení sportovních událostí nebo vašich dětí cloumá vzrušení, stane se z vašeho divokého pokřiku pouhý šepot.    

Přímé kopírování pro rychlý přenos souborů

Bezproblémový přenos dat z videokamery na externí pevný disk přes rozhraní USB 2.0. Nabízí také pohodlné přehrávání souborů uložených na pevném disku na displeji LCD kamery.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

3zákazníci doporučují produkt
1zákazník nedoporučuje produkt
77 %
průměr z 6 hodnocení
5
2 ×
4
3 ×
3
0 ×
2
1 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  70 %
  • kabel USB k připojení a odpojení k PC, je v takovém zpracování a provedení náchylný k překroucení a poškození.
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  90 %
  • Dobrá cena, ruční nastavení expozice, hledáček.
  • Hledáček neudrží nastavení "na oko"
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  80 %
  • snadno ovladatelná
 • Nedoporučuje produkt

  40 %
  • Jednoúčelové mohutné zařízení do 21 století nepatří!!!!
  • Nenatáčí v 50fps, ale má jen poloviční snímkování!!!
  • Made in China mluví sama za sebe!!!
  • Foťák za 20K má kvalitnější a věrnější podání!!!
  • Zastaralý produkt z roku 2014 - morální zastaralost!
  • Strašné velká a těžká kamera, která neodpovídá svým kvalitativním možnostem
  • Ručně musíte oddělit krytku objektivu, která se lehce ztratí
  • Po koupi kamera ztratí 70% ceny a je více méně neprodejná, protože kdejaký lepší mobil natáčí srovnatelné video
  • Kanery Handycam z roku 2010 měly lepší kresbu obrazu (Made in Japan)
  • 4K video zabírá šíleně moc místa a špatně se stříhá
  • Kamera by měla stát okolo 13000,- Kč, což je adekvátní cena.
  • Menu je z kamer, které je měli už v roce 2011 a je značně zastaralé. Chybí mnoho funkcí.
  • Firma přestává uvedený produkt vyvíjet, protože kamery ve spotřebním segmentu jsou mrtvé. IPhone X už natáčí lepší video 4K v 60fps, což uvedená kamera neumí a to je výsměch!!!

  Kamera není poloprofesionální, ale spotřebitelská a amatérská. Kameru vlastním a nemůžu se jí zbavit, protože nikdo ji nechce! Dokonce i samotný obchod kde jsem ji zakoupil, tak prodává bazarové výrobky, ale nemá o kameru žádný zájem. Kontaktoval jsem i zastavárny, ale kamery jsou mrtvé zboží čili neprodejné!!! V inzerátu jsem inzeroval za 40% ceny z kupní ceny (27000,- z NDR) a nikdo se neozval. Kameru si nakonec ponechám jako raritu a historickou památku.

 • ak jsem předeslal minule, dnes se zaměříme na samotné ovládání a nastavování záznamu a kamery samotné prostřednictvím di...

  Zobrazit celou recenzi na www.digilidi.cz

 • Dnes se zaměříme na podrobný popis zbytku kamery, který jsme minule nestihli, popíšeme užitečné „maličkosti“ jako OLED h...

  Zobrazit celou recenzi na www.digilidi.cz

 • První 4K videokameru pro čistě spotřebitelskou část příznivců natáčení videa vyprodukoval japonský elektronický gigant, ...

  Zobrazit celou recenzi na www.digilidi.cz

 • Doporučuje produkt

  100 %
  • Bohatý obraz
  • Kvalita
  • Zvuk 5.1
  • Noční vidění
  • 2K rozlišení
  • Pro filmaře jako dělaná
  • Cena
  • Třeba dokoupit mikrofon pro natáčení filmů
  • Jinak nic

  Opravdu úžasný obraz který mě při testech na Youtube ohromil. Cena je opravdu výborná, protože konkurence stojí o dalších 50 000 KČ více. Kvalita zvuku průměrná, třeba dokoupit mikrofon pro perfektní obraz i zvuk. Noční vidění je spíše průměr, ale též mě překvapil. Doporučuji!