Recenze Sony FDR-AX53

Ověřený zákazník Megapixel.cz

Ladislava

Přidáno: 25. května 2018

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Známe tuto značku, máme starší.

Kvalita obrazu: Obraz je dostatečný
Konstrukce a materiál: Dobrý
Ověřený zákazník Centrum FotoŠkoda

Josef B.

Přidáno: 26. února 2018

Zakoupeno v Centrum FotoŠkoda

S kamerou Sony FDR-AX-53 jsem spokojený. Dříve jsem natáčel na starou Sony kameru, měla lepší gumový hledáček který nebyl tak tvrdý po přiložení k oku. To je zatím jediná chyba. Kameru mám krátkou dobu na celkové hodnocení.

Konstrukce a materiál: Výborný
Ověřený zákazník MALL.CZ

Zdeněk

Přidáno: 24. ledna 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

• Video 4K při statickém natáčení je vážně krásné, ale?
  • Ale bohužel se natáčení ve 4K nedá použít při horizontálním pohybu kamerou, záběr je HODNĚ TRHANÝ a to jsem použil tu nejrychlejší pam. kartu, předpokládám, že je to těmi 25 sn./s což je vážně málo! Kamera krásná, ale pro mne nepoužitelná, vrátil jsem jí.

Konstrukce a materiál: Výborný
Ověřený zákazník Sony Center

Petr

Přidáno: 17. listopadu 2017

(Upraveno 17. listopadu 2017)

Zakoupeno v Sony Center

• fakt dobrá stabilizace obrazu při chůzi
  • noční vidění
  • poměrně lehká
  • spolehlivá automatika
  • překvapivě dobré vyvážení bílé pod různými druhy světel
  • fakt dobrá výdrž baterie-přes hodinu určitě
  • obraz je fakt parádní-možnost shlédnout videa na YT
  • Tlačítko pro vypínání kamery je pod LCD a nemá absolutní prioritu. Takže po vypnutí kamery tímto tlačítkem a zavřením LCD a následném otevření LCD se znovu kamera zapne, i když je to nežádoucí v dané chvíli. Zbytečně se vybíjí baterie a opotřebovává mechanismus odkrývání objektivu
  • slabý mikrofon. V místnosti 5x4m je běžný hovor slyšet dost slabo, když se snímá třeba ze vzdálenosti 3m-4m. Zvuk není zkreslený(hlasy jsou poměrně věrné), ale takto slabý mikrofon jsem u starších kamer(10let a 20let) neměl. Je to dáno zřejmě polohou mikrofonů, které "poslouchají" pána Boha - jsou směřovány nahoru. Dopředu je sice taky mřížka, ale má asi 1mm na výšku. Bohužel, takové řešení je u většiny kamer v této cenové skupině
  • menu není rotující dokola. Musí se zpátky. Menu je ovšem rozděleno do několik podkategorií a ty jsou zobrazeny na 1stránce, takže lze překliknout na první položku podkategorie a jsem rychle na začátku. Je to ale trochu nezvyk, oproti starší kameře co mám. Není to tedy vyloženě zápor
  • 4K je jen 25p - ale to je u všech kamer všech značek, které mají 4K a jsou to konzumní kamery. Obraz při trochu rychlejším pohybu je totiž takový mikrotrhaný. U 50p toto není. Točit tedy na 4K pohyblivé scény je dost degradační pro obraz, byť má více detailů a je větší. Kdo chce točit 50p, tak jedině FullHD(XAVC). 4K je tak vhodné spíše pro statické scény.

Přes všechny nevýhody, které jsem zmínil, je ten obraz fakt pěkný. Kamera se obecně příjemně ovládá. Díky vynikající stabilizaci obrazu lze natáčet hodně pěkné záběry jinými technikami natáčení(jiným způsobem držení kamery- třeba ji mít u pasu a točit zespodu a jít s ní kolem objektu. Nebo obecně točit nějakou osobu tak, že se snímá v půlkruhu(nebo i kruhu) před ní(kolem ní). Vypadá to pak, jako kdyby byla kamera na nějakém ramenu. Ten obraz se skoro vůbec při obcházení objektu netřepe, takže to vypadá lépe, než když se snímá jen z jednoho úhlu.
O nevýhodách jsem věděl dopředu, neboť jsem si o ní zjistil na síti hodně info od recenzentů. Přesto jsem do ní šel a nelituju.
Na velké obrazovce jsem obraz neshlížel. Jen na 20palc.monitoru.

Ověřený zákazník Electro World

Přidáno: 30. října 2017

Zakoupeno v Electro World

Stabilizace

Noční natáčení: Výborné - obraz je jasný
Ověřený zákazník Sony Center

Přidáno: 6. června 2017

Zakoupeno v Sony Center

Vynikající zoom a stabilizátor. Kvalita obrazu perfektní. 4K je pecka.

www.digilidi.cz

Přidáno: 30. května 2016

Účinná sluneční clona pro kameru Sony FDR-AX53 svépomocí | DigiLidi.cz

Pro všechny ty, co nechtějí nechat objektiv kamery AX53 na pospas parazitujícímu bočnímu světlu, které dělá obraz méně kontrastním nebo touží po dokonalejší ochraně před jemným prachem (na jaře zejména pylem) nebo drobnými kapkami vodní tříště, tu máme návod, jak si jí svépomocí vyrobit.

Celá recenze na www.digilidi.cz

Panasonic HC-VX980